Sport

Sport
Futbollisti strugan, Pajtim Kasami, shënoi gol për tri pikët e madhe të Sionit, e cila lufton me mish e më shpirt për të siguruar mbijetesën në elitën zvicerane. Sioni në transfertë ka shënuar fitore 1:2 me FC Zuerich, në ndeshjen e javës së 14-të. Kasami shënoi në minutën e 71-të, kur barazoi shifrat në 1:1. […]
Sport
Xherdan Shaqiri ka shënuar një gol spektakolar për Liverpulin në sfidën e fituar nga “Të Kuqtë” me 2-0 ndaj Fulhamit. Mesfushori shqiotarë, e nisi këtë përballja nga minuta e parë, dhe në minutën e 53-të , shënon golin e fitores dhe sigurimit të pikëve maksimale nga kjo përballje, pasi paraprakisht Sallah kishte shënuar golin e […]
Sport
Në listën e fundit të Christian Panucci, binte në sy emri i Ardian Ismajli, kapitenit të Shpresave të Kosovës, i cili tashmë do të jetë pjesë e Shqipërisë. Në një intervistë për mediat kroate pas ftesës, ai ka dhënë arsyet se pse zgjodhi të përfaqësojë Shqipërinë në të ardhmen. “Menjëherë pas telefonatës së Panuccit vendosa […]
Lajme Sport
Pasi u përfshi në debatin politik për festimin me duarshqiponjë kur ai shënoi kundër Serbisë, ai nuk do të luaj kundër Crvena Zvezdës në Ligën e Kampionëve Xherdan Shaqiri ishte në qendër të një debati kontrovers në Botëror gjatë kësaj vere pasi që festojë golin kundër Serbisë me duarshqiponjë – simbolin e flamurit kombëtar, Shqipërisë-që […]
Sport
Edhe pse me Napolin duket se e ka humbur vendin e titullarit në ndeshjet e Champions League, të paktën në dy takimet e fundit, sërish Elseid Hysaj është një nga mbrojtësit e krahut më të vlerësuar në botë. Çdo muaj, observatori i futbollit “Cies” azhornon vlerën e transferimeve të lojtarëve që bëjnë pjesë në 5 […]
Sport
Interesimi i Liverpoolit në Iker Muniain ka hapur derën për Xherdan Shaqirin që të largohet nga klubi. Sulmuesi spanjoll thuhet se ka qenë objekt i një oferte nga “The Reds” për të kaluar në Anfield Road kur kontrata e tij përfundon në fund të sezonit me Athletic Bilbaon. Kryesisht lojtar i krahut të majtë, por […]
Sport
Bernabeu, njeriu sipas të cilin mban emrin stadiumi i Realit, ka shkarkuar gjithsej 16 trajnerë, por për 34 vjet Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, në 16 vitet e fundit ka ndërruar 13 trajnerë, me të fundin Julien Lopetegui, i cili u shkarkua mbrëmë pas një serie të rezultateve të dobëta. Me këtë, Perez iu […]
Sport
Në ndeshjet e javës 12-të të kampionatit zviceran të futbollit (Super League) të cilat në program ishin këtë fundjavë futbollistët shqiptar aritën të bëjnë vetëm dy gola. Shqiptarët tundën rrjetat në ndeshjen FC St. Gallen 1879 – FC Zuerich 3:2. këtu rrjetën kundërshtare e ka tundur kosovari Benjamin Kolilli, i cili shënoi për 2:1, ndërsa […]
Sport
Shkëndija e Tetovës fitoi një përballje të vështirë ndaj Vardarit në ligën e futbollit maqedonas, duke shtuar presionin te kryesuesit dhe rivalët për titullin. Ekipi shqiptar arriti t’i bëjë ballë presionit dhe koreve raciste për të shënuar nga një gol në çdo pjesë në Shkup. Izair Emini i dha avantazhin Shkëndijës mes protestave të vendasve […]
Sport
Në verën e kaluar, Malcom ka qenë një temë interesante në afatin kalimtar të kësaj vere, pasi vendosi ta refuzojë Romën duke u transferuar në Barcelonë në momentet e fundit. Anësori brazilian nuk ka gjetur ende hapësirë në “Camp Nou”, duke i luajtur vetëm 25 minuta në të gjitha garat, transmeton Gazeta Express. Tottenham Hotspurs […]
Sport
Steve McManaman i ka dhënë një këshillë Real Madridit rreth transferimeve. Legjenda e Real Madridit, Steve McManaman është rikthyer që të flas rreth mënyrës së transferimeve të ish-skuadrës së tij, duke thënë se ata duhet ta transferojnë Kylian Mbappen. “Natyrisht që është e mundur, gjithçka është e mundur tani”, ka thënë ai kur është pyetur […]
Sport
Një trupë arbitrash shqiptarë në një ndeshje të grupeve të Europa League. Ndodh për herë të parë këtë mesjavë, kur Enea Jorgji do të bëhet i pari arbitër shqiptar që drejton një ndeshje të këtij niveli, në takimin mes AEK Larnaca dhe Ludogorets të enjten e ardhshme. Pa diskutim ky një vlerësim për arbitrin e […]