TOP-LAJM

TOP-LAJM
Të dënuarit për rastin e “Kumanovës”, tradicionalisht tashmë, bojkotuan seancën publike në Gjykatën e Apelit në një situatë të tensionuar, për të shqyrtuar ankesën e vendimit të shkallës së parë. Pasi që Genci Sefaj deshi të lexojë një deklaratë të përbashkët të të dënuarve, ndërsa gjykatësja nuk e lejoi duke i thënë se duhet gjithçka […]
TOP-LAJM
Me kërkesën për hetim ndërkombëtar dhe me atmosferë të tensionuar të akuzuarit për rastin Lagja e Trimave lëshuan seancën gjyqësore. Kërkesat e tyre i lexuan para trupit gjykues ndërsa i akuzuari Valdet Zekaj dhe Genc Sefaj ishin më të zëshmit. Kërkesat e tyre janë në fotografitë më poshtë.              
TOP-LAJM
Në vitin 2018, gati 2000 veta janë larguar nga Kërçova në Gjermani, dhe në vitin 2019 ky numër pritet të dyfishohet. Situatë e njëjtë është edhe në Kumanovë, Tetovë,. Gostivar… Është rritur edhe numri i studentëve që studiojnë gjuhën gjermane në UEJL dhe në UT Zejnulla VESELI Shkup, 11 maj – Gjuha gjermane çdo ditë […]
TOP-LAJM
Krisma armësh, frikë, ankth, paqartësi. Kështu u zgjuan qytetarët e Kumanovës para katër viteve, më 9 maj të vitit 2015. Ngjarja ndodhi pikërisht tek Lagjja e Trimave, por trishtimi nga kjo ngjarje përfshiu gjithë territorin e shtetit, pasi nuk dihej saktë nëse nga luftimet e ashpra mes policisë dhe grupit, ka mbetur i vrarë edhe […]
TOP-LAJM
Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), Sulejman Rexhepi tha se në mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë, BFI vendosi se do të kyçet në propagandën kundër pushtetit nëse nuk ka reforma gjyqësore në vend. Sipas tij, me proces gjyqësor të falsifikuar iu është marrë selia dhe është shkarkuar ai, si dhe […]
Lajme TOP-LAJM
EKSKLUZIVE nga tetovaonline Fillon përsëri publikimi i “bombave” në rrjetet sociale Biseda të përgjuara të politikanëve nga Maqedonia e Veriut janë publikuar SOT në rrjetin social të Rusisë VK ose Vkontakte përcjell portali tetovaonline.info Një profil me pseudonimin “Çiço” ka publikuar 4 (katër) biseda të përgjuara: 1-Një bisedë e përgjuar mes Oliver Spasovskit dhe
Lajme TOP-LAJM
EKSKLUZIVE VIDEO/Dështon plani i shërbimeve sekrete për përçarjen e opozitës shqiptare ASH-BESA Sot në mbrëmje nga një portal që kontrollohet nga një deputet i partisë shqipfolëse në pushtet u plasuan dezinformata kinse në opozitën shqiptare ASH-BESA ka ndodhur përçarje. Ky plan operacional i përgatitur nga kuzhina e shërbimeve sekrete antishqiptare jo rastësisht ka
Lajme TOP-LAJM
Kandidati i pavarur për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut profesori Blerim Reka, e ka quajtur sfiduese garën zgjedhor për president. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka treguar se arsyeja kombëtare dhe ajo intelektuale e kanë shtyrë të kandidojë për të parin e vendit. “Vetë fakti se kam përballë […]
Lajme TOP-LAJM
Në tetë Sektorët për Punë të Brendshme në kuadër të MPB-së ka nisur kontrolli sistematik i policëve. Rezultatet fillestare, jo zyrtarisht flasin për polic të dyshuar edhe për konsumim të substancave narkotike. Burime brenda Ministrisë së Brendshme bëjnë të ditur për Alsat se Kontrollet sistematike kanë përfunduar në Tetovë dhe Ohër ndërsa në Strumicë është […]
Lajme TOP-LAJM
Faktin se për 15 orë u mblodhën 11 mijë nënshkrime, më shumë sesa numri i nevojshëm për kandidaturë të pavarur për president të Maqedonisë së Veriut, për Blerim Rekën, pos përkthimit në entuziazëm ka dhe dy aspekte të tjera. Të parën ai e lidh me lodhjen e popullit nga premtimet e pambajtura të politikanëve, e […]
Lajme TOP-LAJM
Agron Buxhaku i bdi-së është angazhuar si profesor universitar në Universitetin Nënë Tereza në Shkup, njohton tetovaonline ndërsa transmeton aurorapress.online duke u bazuar te orari i lëndëve mësimore në universitet. Përndryshe, Agron Buxhaku si funksionar i lartë i bdi-së është emëruar si drejtor i Qendrës për menaxhim me kriza. Më herët Buxhaku ka qenë ambasador […]