Sport

Kasami bën gol, Sioni fiton (VIDEO)

Futbollisti strugan, Pajtim Kasami, shënoi gol për tri pikët e madhe të Sionit, e cila lufton me mish e më shpirt për të siguruar mbijetesën në elitën zvicerane. Sioni në transfertë ka shënuar fitore 1:2 me FC Zuerich, në ndeshjen e javës së 14-të. Kasami shënoi në minutën e 71-të, kur barazoi shifrat në 1:1. Për dallim nga Kasami, futbollisti i dytë shqiptar Ermir Lenjani, në fushën e lojës ishte deri në minutën e 78-të. Tek skuadra vendase Benjamin Kryeziu dhe Benjamin Kololli. Sioni pas 14 javevë me 14 pikë mban pozitën e 8.

 

Related Posts