Sport

Xherdan Shaqiri sërisht me gol spektakolar (video)

Xherdan Shaqiri ka shënuar një gol spektakolar për Liverpulin në sfidën e fituar nga “Të Kuqtë” me 2-0 ndaj Fulhamit. Mesfushori shqiotarë, e nisi këtë përballja nga minuta e parë, dhe në minutën e 53-të , shënon golin e fitores dhe sigurimit të pikëve maksimale nga kjo përballje, pasi paraprakisht Sallah kishte shënuar golin e epërsisë. Ky gol vjen pas lënies në shtëpi të futbollistit shqiptar nga trajneri Jyrgen Klop, për sfidën e mesjavës së kaluar në Serbi kundër Crvena Zvezdës, e vlefshme për Ligën e Kampionëve.

https://twitter.com/jumana_physio/status/1061651711188701186

Related Posts